• Informacje dla rodziców

• Od 26 października 2020 roku uczniowie klas 4-8 przechodzą w tryb kształcenia zdalnego. W związku z tym stworzyliśmy stronę,która ma służyć jako źródło informacji dla Państwa. Będziemy tu zamieszczać informacje, regulaminy i wytyczne, które pojawią się w najbliższym czasie. Informacje dotyczące zajęć szkolnych, czy ocen będziemy kierować do Państwa za pomocą dziennika elektronicznego.

• Drodzy rodzice

1. Uczniowie na początku roku otrzymali loginy i tymczasowe hasła do poczty e-mail (gmail.com), które umożliwią kontakt nauczyciela z uczniem oraz ułatwią logowanie się do lekcji online.
            2. Lekcje dla klas 4-6 podczas zdalnego nauczania będą się odbywały w formie online, czyli uczniowie będą się łączyli z nauczycielem za pomocą Classroom.
            3. Lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji. Lekcja jest podzielona na dwa etapy: łączenie trwa do 30 minut, potem uczeń pracuje zgodnie z poleceniami nauczyciela. Nauczyciel jest do dyspozycji ucznia przez 45 minut lekcji – uczeń może dopytać nauczyciela lub poprosić o dodatkowe wyjaśnienie poprzez czat lub bezpośrednie łączenie.
            4. Komunikacja z nauczycielami – przesyłanie zadań domowych, notatek czy pytań odbywa się za pomocą Classroom.
            5. Informacje do rodziców będą przesyłane przez dziennik elektroniczny Librus.
            6. Potwierdzeniem obecności dziecka na zajęciach jest zalogowanie się na zajęcia lub zgłoszenie obecności na czacie.
            7. Jeśli uczeń miał trudności w połączeniu się, na Classroom będą umieszczone, krótkie informacje o przebiegu lekcji do samodzielnego uzupełnienia.
            8. Jeżeli uczeń nie ma sprzętu umożliwiającego udział w zajęciach online, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły celem wypożyczenia sprzętu.
            9. Jeżeli urządzenie, z którego korzysta uczeń, nie jest wyposażone w kamerę, prosimy o tym fakcie poinformować nauczyciela prowadzącego zajęcia.
          • WAŻNE!!!
            • Nauczyciel uzgadnia z klasą formę komunikowania przez uczniów potrzeby  zadania pytania, tak, by przebieg zajęć był sprawny.
            • W razie niewłaściwego zachowania ucznia na zajęciach nauczyciel ma prawo usunąć ucznia z zajęć.
            • Zajęć nie wolno nagrywać, a tym bardziej rozpowszechniać bez wyraźnej zgody nauczyciela i pozostałych uczestników.
            • Nie wolno utrwalać, rozpowszechniać cudzego wizerunku bez jego zgody, bo zachowanie takie jest złamaniem prawa.
            • Za działania ucznia w sieci niezgodne z prawem odpowiedzialność prawną ponoszą jego opiekunowie.
            • W przypadku powzięcia przez szkołę  informacji o rozpowszechnianiu nagrania, nauczycielowi przysługuje szereg środków prawnych mających na celu ochronę jego wizerunku.
            • Uczeń, któremu udowodni się rozpowszechnianie nagrania otrzymuje naganę dyrektora oraz obniżenie oceny zachowania do nieodpowiedniej lub nagannej.