• Wybory do samorządu szkolnego

• W piątek 22 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw kandydaci zaprezentowali się na sali gimnastycznej, a następnie wszyscy uprawnieni uczniowie w głosowaniu wybrali zarząd Samorządu Szkolnego. w tym roku szkolnym tworzyć go będą: Emilia Bujara (przewodnicząca), Filip Swieży (zastępca), Florian Przybyło (sekretarz) oraz Paweł Gawroński (członek zarządu).

• European Day of Languages Festival

• Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny - European Day of Languages Festival

Dzięki projektowi nasi uczniowie:

- poszerzą swoją wiedzę o krajach i językach europejskich, a także poznają niezwykłe ciekawostki;

- będą mieli okazję uczestniczyć w tematycznych lekcjach oraz zajęciach kreatywnych, które przybliżą kulturę krajów europejskich;

- wezmą udział w angażujących quizach i zabawach.

• Program "POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU 2023"

• Szkoła Podstawowa w Świbiu złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu wyposażenia kuchni i stołówki. Rządowy program „Posiłek w domu i szkole 2023” pozwalał na uzyskanie 80% dofinansowania wnioskowanej kwoty. W maju 2023 dotarła do nas wiadomość z Urzędu Marszałkowskiego o uzyskaniu wsparcia finansowego w kwocie 37 943,04 zł, na doposażenie.

Całość zakupów w ramach projektu opiewa na kwotę 47 428,80 zł.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2023

• Nasza Szkoła i Przedszkole złożyły wniosek o dofinansowanie zakupu książek, które zasilą szkolny księgozbiór. Miło nam poinformować, że wnioski uzyskały akceptację komisji weryfikacyjnej i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie:
            Szkoła: 4000 zł, Przedszkole 2500 zł, Oddział Przedszkolny 1500 zł.

• Komunikaty

• Szanowni rodzice, drodzy uczniowie

Rozsoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2023 o godz. 9.00 w sali gimnastycznej,

o godz. 8.00 Msza Św.

Informujemy, że rodzice uczniów klasy 1 mogą zostawić w szkole podpisane "tyty" już od 7.30.

W tym dniu będzie organizowany rozwóz dzieci do domów o godz. 10.00.

Spotkania z rodzicami odbędą się 7 września 2023 r. (czwartek) wg. harmonogramu:

kl. 1-3 godz. 16.30

kl. 4-6 godz. 17.00

kl. 7-8 godz. 17.30.

Rodzice uczniów klasy 8 proszeni są o obowiązkową obecność, z uwagi na ważność poruszanych tematów (egzamin OKE).