• Informacje dla uczniów

• Drodzy uczniowie, przez najbliższem dwa tygodnie będziemy uczyć się w formie zajęć online. Będziecie łączyć się z nauczycielami za pomocą Google Classroom. Wszystkie istotne informacje będziemy zamieszczać na tej stronie, a na bieżąco będziemy korzystać z dziennika elektronicznego.

Powodzenia!

• Drodzy uczniowie

1. Lekcje od 26.10.2020 będą odbywały się w formie zdalnej poprzez Google Classroom.
            2. Lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji.
            3. Na zajęcia uczniowie logują się punktualnie  – spóźnienia będą zaburzały lekcje.
            4. Jeśli uczeń nie może uczestniczyć  w zajęciach online  realizuje treści lekcji na podstawie konspektu dostępnego w Google Classroom.
            5. W miarę możliwości linki do zajęć będą wpisywane w TERMINARZ w dzienniku Librus.
            6. Podczas zajęć uczeń pracuje w sposób, w który nie będzie przeszkadzał innym.
            7. Podczas dołączania do zajęć uczeń powinien być widoczny i słyszalny (włączona kamera  w urządzeniu) w celu prawidłowej identyfikacji użytkownika. Na tej podstawie będzie potwierdzana obecność ucznia na zajęciach.
            8. Jeżeli urządzenie, z którego korzysta uczeń, nie jest wyposażone w kamerę, prosimy o tym fakcie poinformować nauczyciela prowadzącego zajęcia.
            9. W trakcie lekcji mikrofon ucznia  jest wyłączony. To ważne, żeby wszyscy uczniowie dobrze słyszeli nauczyciela. Uczeń włącza mikrofon w sytuacjach i w sposób wcześniej uzgodniony z nauczycielem.
            10. Do zajęć  uczeń przygotowuje zeszyt/podręcznik/zeszyt ćwiczeń, lub inne materiały, które będą potrzebne. To ważne, żeby lekcja odbywała się bez zakłóceń.
            11. Uczeń dba o wizerunek udostępnianej przez niego przestrzeni w czasie zajęć (uczeń jest schludnie ubrany i uczesany).
          • PRZED ZAJĘCIAMI
          • 1. Zadbaj o to, aby - w miarę możliwości - znaleźć w domu miejsce, w którym będziesz mieć odpowiednie warunki do nauki (cisza, brak rozpraszających bodźców).

2. Powiadom domowników o czasie rozpoczęcia i zakończenia lekcji. Poproś, by nie

przeszkadzali Ci podczas jej trwania.

3. Jeżeli posiadasz słuchawki (np. do telefonu), podłącz je do urządzenia, z którego będziesz korzystać podczas zajęć.

4. Wycisz telefon lub wyłącz przychodzące powiadomienia.

5. Przygotuj potrzebne do lekcji materiały – na przykład: książki, zeszyty, zeszyty ćwiczeń, przybory do pisania, przygotowane prace, materiały wskazane przez nauczyciela.

6. Pamiętaj! Zajęcia rozpoczynamy punktualnie i zgodnie z planem rzeczywistym zajęć.

• PODCZAS ZAJĘĆ

1. Słuchaj wypowiedzi, wskazówek i instrukcji nauczyciela.

2. Wykonuj polecenia nauczyciela.

3. Zajmuj się wyłącznie czynnościami związanymi z przebiegiem lekcji.

4. Wyłącz komunikatory, aplikacje i strony internetowe, które nie są związane z przebiegiem zajęć.

5. Korzystaj z dostępnej podczas lekcji funkcji przesyłania wiadomości tekstowych (tzw. czat) tylko w celu komunikacji z nauczycielem lub grupą w sprawach związanych wyłącznie z przebiegiem lekcji.

6. Słuchaj wypowiedzi innych uczestników zajęć – zgłoś chęć wypowiedzi i czekaj na udzielenie Ci głosu przez nauczyciela.

7. Pozostań na swoim miejscu i zachowaj ciszę.

8. Odnoś się do innych z szacunkiem – używaj kulturalnego języka, przestrzegaj norm kulturalnej komunikacji.

9. Zgłaszaj nauczycielowi ewentualne problemy techniczne oraz trudności ze zrozumieniem omawianego materiału.

• WAŻNE!!
            • Nauczyciel uzgadnia z klasą formę komunikowania przez uczniów potrzeby  zadania pytania, tak, by przebieg zajęć był sprawny.
            • W razie niewłaściwego zachowania ucznia na zajęciach nauczyciel ma prawo usunąć ucznia z zajęć.
            • Zajęć nie wolno nagrywać, a tym bardziej rozpowszechniać bez wyraźnej zgody nauczyciela i pozostałych uczestników.
            •  Nie wolno utrwalać, rozpowszechniać cudzego wizerunku bez jego zgody, bo zachowanie takie jest złamaniem prawa.
            • Za działania ucznia w sieci niezgodne z prawem odpowiedzialność prawną ponoszą jego opiekunowie.
            • W przypadku powzięcia przez szkołę  informacji o rozpowszechnianiu nagrania, nauczycielowi przysługuje szereg środków prawnych mających na celu ochronę jego wizerunku.
            • Uczeń, któremu udowodni się rozpowszechnianie nagrania otrzymuje naganę dyrektora oraz obniżenie oceny zachowania do nieodpowiedniej lub nagannej.