• Dzień Patrona, Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

• 20 maja był w naszej szkole dniem, któremu patronowała książka oraz literaci dziecięcy. Najpierw w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IV, oparte na cyklu opowiadań autorstwa Renee Goscinnego pod tytułem “Mikołajek”. Czwartoklasiści brawurowo wcielili się w role Mikołajka, Alcesta, Euzebiusza i pozostałych chłopaków z paczki tytułowego bohatera.

Następnie mieliśmy okazję wysłuchać utworów, które uczeń klasy III Franciszek Jaruszowic wygłosił podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Pyskowicach, gdzie zajął pierwsze miejsce. Nagrodami doceniono wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w szkolnych eliminacjach do tego konkursu. Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia plastycznego konkursu bibliotecznego na wykonanie mola książkowego.

Kulminacyjnym punktem programu był kolorowy i radosny przemarsz uczniów ulicami Świbia i zachęcanie wszystkich do czytania książek

• XVIII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

• Miło nam poinformować, jesteśmy bardzo dumni, że uczeń klasy III b Franek Jaruszowic zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pyskowicach. Uczennica klasy II a, Ewa Miś, otrzymała wyróznienie.

• Kołysał nas, zachodni wiatr….

Uczniowie z klas 4 i 5 oraz kolega z 6 brali udział w wyjeździe na „wycieczkę – wycieczek” czyli 5 dniowy wyjazd nad morze. Jechało się długo, ale było warto! Polskie morze jest cudowne, szum fal wyzwalał niepohamowaną potrzebę wyskoczenia z butów i moczenia stóp. Niestety temperatura wody mogła spowodować zbiorową chorobę reumatoidalną. Argumenty za zdjęciem butów były naprawdę solidne co nauczyciele doceniali, ale bezwzględnie utrzymywali zakaz moczenia czegokolwiek. Zgodnie z bogatym planem zwiedziliśmy gdyńskie Oceanarium i Centrum Nauki „Experyment”, wydaliśmy pieniądze w porcie. Zrobiliśmy sobie zdjęcia na helskim cyplu, tam gdzie dla jednych zaczyna, a dla innych kończy Polska. Sprawdziliśmy czy foki są właściwie karmione, i czy strusie nadal dziwią się na nasz widok. Niesamowite emocje, u niektórych wzbudził osiołek Czaruś ;-). Koniecznie trzeba wspomnieć o wieczorach, podczas których śpiewaliśmy szanty, tańczyliśmy na dyskotece, oglądaliśmy film w „kino-bambino”, i rozwijaliśmy nasze kontakty towarzyskie odwiedzając się w pokojach. Był grill i spacerki przez las do centrum wszechświata czyli do sklepu! Podsumowując, z wycieczki wróciliśmy bez pieniędzy i baaardzo zmęczeni. Ale warto było!

• Rekrutacja do klasy Pierwszej

• W dniach od 23 maja 2022r. do 10 czerwca 2022r.
            w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świbiu
            będzie odbywać się rekrutacja do klasy Pierwszej
            w roku szkolnym 2022/2023.

Stosowane dokumenty
            do odbioru w  sekretariacie lub do pobrania ze strony internetowej.

Rodzice dzieci zamieszkujących na terenie obwodu szkoły
            wypełniają "Kartę zgłoszenia",
            natomiast Rodzice dzieci zamieszkujących poza obwodem szkoły
            wypełniają "Wniosek o przyjęcie".

Dokumenty prosimy składać w sekretariacie szkoły
            od godz. 7:30.
            ZAPRASZAMY!!!

• Konkurs fotograficzny- wyniki

• Wyniki konkursu fotograficznego organizowanego w ramach obchodów Dnia Ziemii

" Za co kochamy naszą planetę?"

I miejsce Kinga Skrzypczyk kl I a

II miejsce Julia Bernacka kl III a