• Piknik Profilaktyczny i Dzień Dziecka

• Dnia 31 maja 2023r. w naszej szkole odbył się Piknik Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem
            "Naładowani pozytywną energią".  Celem pikniku było podniesienie kompetencji całej społeczności szkolnej
            w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy przedmedycznej, integracja środowiska lokalnego ze szkołą oraz kształtowanie wzajemnych pozytywnych relacji pomiędzy dziećmi.
            W pikniku uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, przedszkolaki oraz zaproszeni goście: ratownicy medyczni, którzy przeprowadzili pogadankę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach, policjanci z psem tropiącym, panie z KRUS-u, strażacy OSP Świbie.

Piknik Profilaktyczny był zorganizowany w formie konkursu. Uczniowie podzielili się na  5 osobowe grupy. Każda z grup musiała wykonać różne zadania, za które otrzymywała punkty. Każdy mógł spróbować swoich sił na poszczególnych stanowiskach: torze hulajnogowym, torze strażackim, strzelnicy pod czujnym okiem Pana Jarosława Stachela, rzutach do celu, badmintonie, malowaniu na streczu oraz w quizie sportowym. Uczestnicy pikniku  musieli także nagrać film z udzielania pierwszej pomocy w danej sytuacji. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, stanowiska z grilem, malowania twarzy oraz dmuchanej zjeżdżalni.  Klasa IV zdawała egzamin na kartę rowerową.

Zapraszamy do fotorelacji.