• Zmiana dojazdu dzieci 7 letnich (pierwsza klasa) w roku szkolnym 2023/2024

• Od 01 września 2023r. dzieci 7 letnie będą dojeżdżać i odjeżdżać ze szkoły autobusami ZTM. W związku z powyższym prosimy Rodziców o wyrobienie karty ŚKUP. Kartę można wyrobić m.in. w dwóch najbliższych punktach Obsługi Pasażera tj. w Gliwicach przy ul. Składowej 8a (Nowe Centrum Przesiadkowe -obok dworca kolejowego) lub w Tranowskich Górach przy ul. Pokoju 1.

Do wyrobienia karty potrzebujecie Państwo dokument dziecka (np. legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport ze zdjęciem lub bez zdjęcia ale wtedy konieczna jest wizyta dziecka) oraz podpisanie na miejscu oświadcznia o zamieszkiwaniu na terenie Gminy Wielowieś.

Ponadto, konieczne będzie zakodowanie na kartę ulgi dla dzieci na bezpłatny przejazd. Tą ulgę będzie można zakodować najprawdopodobniej 1 września 2023r. (po podpisaniu umowy przez Gminę Wielowieś).

Wyrobienie karty wraz z jej zakodowaniem można załatwić przy okazji jednej wizyty.

Kodowanie ulgi na bezpłatny przejazd jest realizowana dwa razy w ciągu roku od 01.01.2023r.
            do 30.06.2023r. oraz od 01.09.2023r. do 31.12.2023r.