• Apel z okazji Świąt Majowych

• W piątek 28.04.2023 w naszej szkole odbył sie apel z okazji zbliżających się majowych uroczystości. Z tej okazji każda klasa przygotowała piosenkę, taniec lub wiersz związany z tematyką rocznic majowych.

Zapraszamy do fotorelacji.

• Podsumowanie akcji Lidl- Szkoły Pełne Talentów

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Dziękujemy za zaangażowanie w akcji Lidl - Szkoły Pełne Talentów i przekazywane na rzecz naszej szkoły i przedszkola kupony. Wspólnie zebraliśmy 1515 talenciaków. Wymieniliśmy  je na nagrody, które już do  nas dotarły.

Zamówiliśmy 4 nagrody :

1) Torba z instrumentami- przekazana przedszkolakom

2) Zestaw magnetycznych tangramów

3) Pakiet gier planszowych dla nieco starszych ( 5 gier) na zajęcia świetlicowe i nie tylko

4) Hałasmonierz - przekazany przedszkolakom

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam zbierać talenciaki.

Razem możemy więcej!

• O!PLA- Ogólnopolski Festiwal Animacji

• W ciągu dziesięciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

25 kwietnia uczniowie najszej szkoły oraz przedszkolaki, wzięłi udział w XI Ogólnopolskim Festiwalu Animacji. Seans trwał od 25 - 60 min  w zależności od grupy wiekowej. Po porojekcji mali widzowie głosowali na animację, która najbardziej przypadła im do gustu, za pomocą krążków wrzucanych do misek,  starsze klasy mogły oddać swój głos korzystając z telefonu komórkowego.

• OSTEREIERSUCHE! POSZUKIWANIE JAJEK WIELKANOCNYCH

• Jak co roku, w ostatnich dniach przed wielkanocną przerwą świąteczną, uczniowie naszej szkoły bawili się w poszukiwanie kolorowych jajeczek wielkanocnych. Emocji, ekscytacji i dobrej zabawy było wiele. Do zobaczenia za rok..

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

3 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Dla klas I-III przygotowano zajęcia i zadania,  które miały przybliżyć dzieciom temat autyzmu i problemów z jakimi zmagają się osoby z ASD

Z kolei dla uczniów klas IV – VII przeprowadzono warsztaty nt. „Poznaj autyzm”.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Agnieszki Korzusnik- autorki bloga "AutystycznaJa", która przeprowadziła warsztaty i opowiedziała uczniom o codziennym życiu i funkcjonowaniu osób w spektrum autyzmu.