Szkolny zestaw podreczników
na rok szkolny 2016/17
Szkolny_zestaw_podrecznikow_klasa_I.docx
Szkolny_zestaw_podrecznikow_klasa_II.docx
Zestaw_podrecznikow_szkolnych_klasa_III.docx
Szkolny_zestaw_podrecznikow_klasa_IV.doc
Szkolny zestaw podreczników
na rok szkolny 2016/17
Szkolny_zestaw_podrecznikow_klasa_I.docx
Szkolny_zestaw_podrecznikow_klasa_II.docx
Zestaw_podrecznikow_szkolnych_klasa_III.docx
Szkolny_zestaw_podrecznikow_klasa_IV.doc
13 czerwca po raz kolejny gościli w naszej szkole słuchacze Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Celem spotkania było podsumowanie rocznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczniowie mieli m. in. okazję wysłuchania bajek Jeana de La Fontaine’a, wierszy Adama Mickiewicza oraz Juliana Tuwima w interpretacji młodych aktorów. Najbardziej spodobał się dzieciom cancan, który brawurowo zatańczyły słuchaczki studium.
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania
rekordu czytania w jednym momencie
10 czerwca 2016 r o godz.10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach by wspólnie czytać-każdy to na co ma ochotę. My również przyłączyliśmy się do tej ważnej akcji. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym do bicia rekordu przystąpiło 144 uczniów i 55 przedszkolaków, którym czytały wychowawczynie !!!
We wtorek do szkoły przyjechało objazdowe Planetarium. Uczniowie klas I - III mieli okazję podziwiać Układ Słoneczny i jego planety. Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż efekt 3D uzyskany dzięki kopule robił na dzieciach wielkie wrażenie
2 czerwca uczniowie klas III-V naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. To królewskie miasto przywitało nas mnóstwem atrakcji i… deszczową pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry Wawelskiej i krypt zamkowych, potem mogliśmy dotknąć serca Dzwonu Zygmunta, co podobno daje szansę na spełnienie wybranego marzenia. Następnie przespacerowaliśmy się na Rynek, gdzie odwiedziliśmy Kościół Mariacki i Sukiennice. Oczywiście wysłuchaliśmy hejnału płynącego z wieży oraz przypomnieliśmy sobie krakowskie legendy.
Odwiedziliśmy także Krakowską Manufakturę Czekolady, tam braliśmy udział w warsztatach robienia czekolady, na zakończenie których każdy z nas mógł pochwalić się tytułem Młodszego Deseranta.
To była pełna wrażeń wyprawa, którą na pewno zapamiętamy.
Nasza szkolna biblioteka przyłączyła sie do ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo " Noc bibliotek" Noc z 3 na 4 czerwca uczniowie klasy I a spedzili na grach, zabawach i zajęciach czytelniczych. Było poszukiwanie skarbów (ciekawych książek) czytanie bajek oraz nocne zwiedzanie biblioteki szkolnej. Uczniowie położyli sie spać po północy ale juz o 4 nad ranem byli chętni do dalszej zabawy
VIII edycja Pikniku Profilaktycznego w Szkole Podstawowej w Świbiu za nami. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „Bezpiecznie na plus”. Dzieci, w stworzonych przez siebie grupach, rywalizowały o miano „ekspertów” w dziedzinie bezpieczeństwa. Pokonując liczne konkurencje – od testów z przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, pomocy przedmedycznej, czy pokonania strażackiego toru przeszkód – zdobywali punkty, które w końcowym efekcie pozwoliły na wyłonienie zwycięzców. Jak co roku, w organizacji imprezy wsparła nas Policja i Straż Pożarna. Tym razem gościliśmy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na co dzień przewodników psów policyjnych wraz z ich czworonożnymi partnerami. Warto tu wspomnieć pana asp. Aleksandra Ochala z KMP w Rybniku z psem Eskulapem, sierż. sztab Damiana Nawrota z KMP z Siemianowic Śląskich z psem Desantem, asp. Łukasza Waleczka z KPP w Pszczynie z psem Jamonem i mł. asp. Łukasza Maciaszczyka z KMP w Sosnowcu z psem Iberonem, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą. Pan asp. Adam Chmel z KWP w Katowicach, który był koordynatorem całej prelekcji, zaprezentował i omówił zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami, zwrócił uwagę na konieczność zachowania ograniczonego zaufania i bezwzględnej ostrożności. Panowie zwrócili uwagę dzieci na fakt, że psy mają doskonałą pamięć i inteligencję. Ponadto, są istotnym wsparciem w codziennej policyjnej pracy. Uczestniczą w wielu niebezpiecznych akcjach związanych nie tylko z przestępstwami. Policjanci- przewodnicy zaprezentowali umiejętności swoich podopiecznych, odbył się pokaz posłuszeństwa i dyscypliny psów. Następnie funkcjonariusze, budując napięcie wśród dzieci, przeprowadzili akcję obezwładnienia przez psa „absolutnie niebezpiecznego, uzbrojonego bandyty”. Huk wystrzałów, wrzaski „niebezpiecznego bandyty”, komenda wydana przez policjanta i błyskawiczna reakcja psa, zakończyła akcję sukcesem. Zasłużone oklaski zachwyconych dzieci były jedyną nagrodą dla psów za ich wspaniałe umiejętności. Wszystkim zaangażowanym w organizację Pikniku serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
Z okazji Dnia Dziecka w dniu 01.06.2016 r. (środa) w szkole zamiast lekcji odbędzie się VIII Piknik Profilaktyczny.
W tym dniu zajęcia kończą się o godzinie 12:30.
Rada Rodziców ufundowała wszystkim dzieciom z okazji ich święta słodki poczęstunek.
18 maja 2016 w Szkole Podstawowej w Świbiu miało miejsce nietypowe spotkanie rodziców zwane potocznie wywiadówką. Spotkanie połączone było z piknikową atmosferą, ciastem, kawą i przedstawieniem teatralnym, w którym w role aktorów wcielili się nauczyciele. Rodzice wykazali się ogromną hojnością i jeszcze większym poczuciem humoru z co serdecznie dziękujemy. Nie obiecujemy, że następne spotkanie będzie równie zaskakujące, ale...
WYNIKI SPRAWDZIANU OKE 2016
Przedmiot | województwo | powiat | szkoła w Świbiu |
J. polski | 69% | 67,31% | 75,5% |
Matematyka | 52% | 51,36% | 52,6% |
J.angielski | 71% | 71,80% | 68,8% |
W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Świbiu, zwracamy się do wszystkich absolwentów, budowniczych, przyjaciół szkoły z prośbą o udostępnienie materiałów (zdjęć, materiałów prasowych, dyplomów, historii, wspomnień, itp.), które mogłyby pomóc odtworzyć historię budynku i ludzi z nim związanych. Zależy nam na wszystkich materiałach i informacjach – nawet takich spisanych ręcznie na kartkach.
Materiały prosimy przekazywać w kopertach (opisanych imieniem i nazwiskiem właściciela, tak abyśmy wiedzieli do kogo należą i komu je zwrócić)
Prosimy też o krótką informację jakiego roku czy zdarzenia dotyczą.
Informacje i materiały można przekazywać bezpośrednio do szkoły do pań:
lub przesłać na adres szkoły: 44-187 Świbie, ul. Szkolna 2
jeśli jest to forma elektroniczna na adres :
sp_swibie@op.pl z dopiskiem „JUBILEUSZ”
Wszystkie dokumenty zostaną zwrócone właścicielom.
Drodzy mieszkańcy, uczniowie, przyjaciele Szkoły Podstawowej w Świbiu!!! W związku z przypadającym w tym roku 50 leciem, planowane są uroczystości jubileuszowe. Zapraszamy :
Wszystkich, którzy są chętni i mogą nas wesprzeć słowem, czynem czy finansowo prosimy o kontakt ze szkołą – osobisty lub telefoniczny 32 233 60 34. Wolne datki (z dopiskiem: CEGIEŁKI) lub wpłaty na zabawę (z dopiskiem: KOMERS) prosimy kierować na konto Rady Rodziców nr 17 8454 1037 2009 1500 9822 0001 lub osobiście w sekretariacie szkoły. |
Dnia 27 IV 2016 r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzygminnego konkursu wiedzy dla uczniów klas II-III "Omnibus 2016". Konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem. W rywalizacji uczestniczyło 10 szkół z gminy Wielowieś, Toszek, Tworóg, Rudziniec.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce Łukasz Miś SP Wojska
II miejsce Emilia Śliwińska SP Tworóg
III miejsce Jakub Cieślik SP Boruszowice
Gratulujemy
Zdjęcia z konkursu można zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny "
25 IV 2016 r w Pyskowicach odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Edukacji Wczesnoszkolnej. Z naszej szkoły w tym konkursie brało udział 2 uczniów: Julia Knoppik z klasy III i Karol Malinowski z kl II b.
Wielkie gratulacje dla Karola, który zajął III miejsce
26 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczysta gala laureatów Powiatowego Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych pt. „Piękna i ciekawa jest moja miejscowość”.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 86 uczniów z 11 szkół powiatu gliwickiego.
Laureaci konkursu
Wiersz w kategorii klas III-IV:
1. miejsce - Agata Powrósło, SP Kotulin, opiekun Beata Łukawska.
2. miejsce - Kacper Łoś, SP nr 4 Pyskowice, opiekun Anna Kaczyńska;
3. miejsce – Piotr Jakubowski, SP nr 4 Pyskowice, opiekun Anna Kaczyńska.
Wiersz w kategorii klas –V - VI:
1. miejsce - Julia Bęben, SP nr 7 Knurów, opiekun Anna Lasota
2. miejsce - Wiktoria Kalita, MSP z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 Knurów, opiekun Katarzyna Pałka
3. miejsce - Maciej Kmiecik, SP nr 4 Pyskowice, opiekun Anna Kaczyńska
Sponsorem nagród w tych kategoriach było Starostwo Powiatowe w Gliwicach – współorganizator konkursu.
Kategoria opowiadanie
1. miejsce – Mateusz Mika, SP Rudno, opiekun Bożena Kaczmarczyk
2. miesjce – Wiktoria Pancherz, SP Kotulin, opiekun Beata Grochla
3. miejsce – Maja Ponicka, MSP nr 9 Knurów, opiekun Daria Michalczyk
Nagrody w tej kategorii ufundowała Szkoła Podstawowa im. Literatów Dziecięcych w Świbiu.
Po wręczeniu nagród uczestnikom konkursu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki występ artystyczny. Następnie zaproszeni goście odczytali zwycięskie prace. Po części oficjalnej na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
20 kwietnia uczniowie klas czwartej i piątej wzięli udział w wycieczce do Gliwic. Pierwszym punktem na liście atrakcji, które tam czekały, było zwiedzanie Zamku Piastowskiego, gdzie pani archeolog opowiadała między innymi o wykopaliskach, które miały miejsce na terenie Świbia. Uczniowie mogli obejrzeć zbiory archeologiczne: narzędzia, naczynia i ozdoby.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Willii Caro - XIX-wiecznej rezydencji w stylu renesansowej architektury, niegdyś należącej do gliwickiego przemysłowca Oscara Caro.
Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć Oddział Odlewnictwa Artystycznego, gdzie prezentowane są zabytki z bogatej kolekcji żeliwa artystycznego. Wśród eksponatów znajdują się głównie XIX oraz XX-wieczne wyroby gliwickiej Królewskiej Odlewni Żelaza. Tam też sporo można było sporo dowiedzieć się o rozwoju przemysłu w XIX wieku, rewolucyjnej roli żeliwa oraz historii samego regionu i miasta. Ta część wycieczki uczestnikom spodobała się szczególnie.
Dnia 25 IV najlepsi czytelnicy szkolnej biblioteki wzięli udział w wycieczce do Oświecimia. Zwiedzili tam Miejską Bibliotekę Publiczną, która w 2012 r została wpisana na listę najlepszych nowych bibliotek w Europie. Uczniowie zwiedzili piękny nowoczesny budynek a w nim pracownię komputerową, salę multimedialną, czytelnię, kącik prasowy oraz wypożyczalnie dla dzieci i młodzieży.
W dniach 18-26 IV w naszej szkole panie bibliotekarki organizowały akcję "Bookcrossing- uwolnij ksiażke". Każdy uczeń mógł zostawić w wyznaczonym miejscu swoją przeczytaną ksiązkę tak aby trafiła ona do rąk innych czytelników. Idea bookcrossingu opiera się na nieodpłatnej wymianie książek wśród czytelników.
22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w zajeciach o tematyce ekologicznej. Pani A Łuków oraz M Witek przygotowały dla uczniów "Eko-turniej" sprawdzający wiedzę przyrodniczą dzieci. W nagrodę za pełen zaangażowania udział uczniów w zajęciach, każda klasa założyła hodowlę roślin doniczkowych.
Powered by aSc EduPage